sudje-spuzvica-pixabay
1. Elektronski uređaji
Koristite mikrofiber krpu i blago sredstvo za dezinfekciju u zavisnosti od uputstva za upotrebu uređaja. Budite pažljivi kada budete čistili dugmiće.
2. Četkica za zube
Spuštajte dasku na WC šolji kad god puštate vodu i držite četkicu što dalje od nje. Potopite vrh četkice u tečnost za zube i ostavite da odstoji najduže 15 minuta, a menjajte je svaka tri mjeseca, nikako poslije toga.
3. Tepisi
Usisavanje nije dovoljno jer se nećete osloboditi bakterija koje se talože u njemu. Zato je neophodno da ga s vremena na vreme dubinski operete.
4. Torbe
Jednom nedeljno obrišite torbu krpom natopljenom vodom i deterdžentom. A kako biste bili sigurni, za dubinsko čišćenje koristite speciajlizovane proizvode.
5. Peškiri u toaletu
Osušite peškire brzo i potpuno nakon upotrebe kako biste sprečili nastanak i razvoj bakterija, a menjajte ih poslije svaka tri brisanja.
6. Krevet kućnih ljubimaca
Najbolje je da ga perete u veš-mašini na visokoj temperaturi. Obavezno nakon pranja sipajte u mašinu izbeljivač i deterdžent, pa uključite mašinu jedan krug praznu na 60 stepeni.
7. Odvod u kuhinji
Nemojte ga samo ispirati vrelom vodom. Bar dva puta nedeljno, nakon pripremanja sirove hrane, poprskajte antibakterijski sprej, ostavite da odstoji 10 minuta i isperite.
8. Sunđeri za pranje sudova i sušilice
Operite ih u toploj vodi deterdžentom, a onda ih potopite na desetak minuta u dezinfekciono sredstvo. Neki sunđeri i sušilice za sudove mogu se oprati i u mašini za pranje sudova. Takođe, gledajte da sunđere mjenjate na dvije nedelje.
Izvor: zena
0 comments:
Post a Comment