Thursday, October 11, 2018

Osip, ojed, grčevi i bolno nicanje zuba su česti “bebeći” problemi koji se mogu otkloniti, ili bar smanjiti, uz pomoć čajeva i biljnih preparata. Pročitajte nekoliko korisnih saveta i recepata…

Baby sleeping in a bassinet, Image: 90202360, License: Royalty-free, Restrictions: Specifically, you may not use the Images in ways or contexts that might reasonably be construed as pornographic, defamatory, libellous or otherwise unlawful; Specifically, you may not use images depicting any model in any unduly controversial or unflattering context, unless accompanied with a statement indicating that the person is a model and the images are being used for illustrative purposes only., Model Release: yes, Credit line: Profimedia, ImageSource
Profimedia, ImageSource

Grčevi

Stomačni grčevi predstavljaju stres kako za bebu, tako i za roditelje. Na sreću, postoje načini kako da se taj problem ublaži i eliminiše.

Kod prvih znakova kolika, bebi može da se dâ čaj od nane ili kamilice . Čaj od morača  je od davnina poznat po umirujućem dejstvu. On pospešuje lučenje želudačnog soka i otklanja nadimanje u stomaku – pa je probava bolja, a iz creva se eliminiše višak gasova. Njegov slatkast i aromatičan ukus će da smiri bebin uznemireni stomak. Takođe će pomoći ukoliko bebi pripremite toplu kupku u koju je dodato blago esencijalno ulje lavande . Njena isparenja imaju blag i smirujući efekat na bebu.

U svakom slučaju, potreban je pedijatrijski pregled, kako bi se eliminisali eventualni medicinski problemi i potvrdilo da je beba zdrava, a da su u pitanju samo grčevi.

Nicanje zuba

Najčešće se prvi zubić pojavljuje kada beba napuni šest meseci. Pri tome ponekad dolazi do blagog porasta temperature – koja može da se javi i neposredno pre izbijanja zuba, potom do nervoze, nesanice, razdražljivosti i natečenosti i crvenila desni. Bol i neprijatnost kod rasta zubića može da se ublaži čajem od kamilice  i/ili matičnjaka

Osip i ojed kod beba

Osip može da se javi na vratu, pregibima bebine kože ili, najčešće, u oblasti pelenske regije. Promene mogu da variraju od laganog crvenila, preko svetlo crvenog tačkastog osipa, pa do zadebljale kože prepune gnojnih bubuljica. Najčešći uzrok pojave osipa i ojeda su razgradni produkti mokraće i stolice, neadekvatni deterdženti i omekšivači koji se koriste za pranje dečjeg rublja i pamučnih pelena, ili korišćenje neodgovarajućih kozmetičkih sredstava za negu dečje kože.

Kožu najmlađih je dovoljno prati mlakom vodom, a treba izbegavati antibakterijske i mirišljave sapune, kao i mirišljave vlažne maramice, jer alkohol i parfemi iritiraju kožu. Za prevenciju nastanka osipa i tretiranje iritirane kože, dermatolozi preporučuju proizvode koji su pH uravnoteženi, bez veštačkih boja i sintetičkih mirisa, sa prirodnim biljnim ekstraktima i esencijalnim uljima, poput nevena , hajdučke trave , kamilice , aloa vere ili gaveza. Međutim, problem neće da nestane samo upotrebom biljnih melema, neophodno je da se otkrije i eliminiše uzrok javljanja ojeda.

PODELITE I SA DRUGIM MAMICAMA :* HVALA

0 comments:

Post a Comment

..

Unordered List

Sample Text

Powered by Blogger.

Popular Posts

Recent Posts

Text Widget